Tālrunis: +371 29222715
Latviešu
Valoda: Latviešu
Tālrunis: +371 29222715
Ielādēt vairāk
​​

Krievu pirts

Viesu nams "Bērzu pirts" aicina Jūs atpūsties krievu pirtī, kas atrodas īstā guļbūvē. Pie pirts atrodas arī apsildāmā muca Ofuro un dīķis. 

Krievu pirtij piemīt apbrīnojama īpašība - tā ir lielisks līdzeklis ikdienas spriedzes noņemšanai un sniedz patiešām daudz pozitīvas emocijas. Izejot no pirts, Jūs sajutīsiet atvieglojumu un mieru. Pirts tvaiki noņem stresu, rada prieka un mundruma sajūtu, samazina kuņģa sulas skābes daudzumu un rada lielisku apetīti.  

Krievu pirts jau izsenis bijusi pazīstama ar arī savām ārstnieciskajām īpašībām. Pirts procedūras pozitīvi ietekmē cilvēka veselību, tām ir attīrošas īpašības, kas ietekmē ādu un cilvēka organismu kopumā. Cilvēka āda pastāvīgi elpo, kas atbrīvo mūsu organismu no dažādām kaitīgām vielām. Tomēr, lai āda spētu veikt šo savu funkciju pilnvērtīgi, tai jābūt tīrai un veselai. Pērtuve un pirts karstums tiek uzskatīti par pašiem labākajiem līdzekļiem ādas kopšanā. Pirts ir ļoti noderīgs ārstnieciskais līdzeklis un palīdz atbrīvoties no daudzām kaitēm, pat liekā svara. 

Svarīgs pirts atribūts ir pirtsslota. Pat sena krievu paruna vēsta: "Pirts bez pirtsslotas ir kā patvāris bez caurules." Pirms iešanas pirtī jau iepriekš jāsagatavo vai jāiegādājas pirtsslota. Pirtsslotām piemīt lieliskas ārstnieciskas īpašības. Pateicoties masāžai ar pirtsslotu, organismā aktivizējas sviedru dziedzeri, atveras ādas poras, kas palīdz ātrāk izvadīt no organisma kaitīgās vielas un šlakvielas. Pirtsslota ir arī ļoti noderīga pērtuvē kā aromatizators, jo pēršanās laikā no tā izdalās aromātiskas eļļas, kas labvēlīgi ietekmē elpošanas sistēmu. 

Neskatoties uz to, ka pirts lieliski atjauno un nostiprina veselību, iešanai pirtī ir savi noteikumi, kurus jāievēro, lai nerastos problēmas ar veselību, kā arī lai gūtu no pirts procedūrām maksimālu labumu.

Ko nevajadzētu darīt pirtī?
- Neizmantojiet ziepes, jo tām ir attaukojošas īpašības, bet attaukota āda ļoti slikti reaģē uz augstu temperatūru. 
- Neslapiniet galvu ar mērķi, lai vieglāk panestu karstumu pērtuvē!
- Nepeldiet baseinā, neaplejieties ar aukstu ūdeni un neveiciet sniega peldes tieši pirms došanās prom no pirts. Šīs procedūras jāveic tikai starplaikos starp iešanu pirtī. 
- Neapmeklējiet pirti, ja jūtaties slikti, pēc pamatīgas pieēšanās un alkohola lietošanas! 
- Ja esiet uzsācis regulāri apmeklēt pirti tikai nesen, tad dariet to labāk sākumā rīta stundās, kad pirtī vēl ir neliels gaisa mitrums.